ebced etiketli içerikler

38 dk.
27 Şubat 2024
Domuz Eti, Dua Etmeye Enerjim Yok, Ateizmle İlgili Okumalar, Ebcet ve İslam | Beraber Konuşalım 2
Beraber Konuşalım programının ikinci bölümünde karşınızdayız. Programın ilk bölümünde ilk programa gelen yorumlar hakkında konuştuk. Akabinde domuz etinin haramlığı, ateizmle ilgili okumalar, dua edecek enerji bulamamak, ebced hesabının İslamla ilgisi gibi ilgi çekici meselelerden bahsettik.
okumaya devam et
2
25 Ağustos 2023
Çocuğa İsim Koyma ve Ebced Hesabı
Merhaba arkadaşlar, Bu videomuzda kısaca çocuğa isim verirken nelere dikkat edilmelidir, ebced ve cifir hesabı yapılmalı mıdır konularına değiniyoruz. İstifadeye medar olmasını ümit ediyoruz. Yeni video ve programlarla karşınızda olmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız! 

 &...
okumaya devam et
7 dk.
14 Ağustos 2023
Dinimizde İsim Uyumlama Var Mıdır?
Soru: Bir insana anne ve babası tarafından verilen ismin o insana uygun olmayabileceği ve yaramayabileceği söyleniyor. O insan da bu durumda ismini değiştirmek istemiyorsa isim uyumlama yapılabileceği belirtiliyor. Bu konudaki görüşünüz nedir?
 ...
okumaya devam et
4 dk.
12 Mart 2022
Ebced ve Cifir İslami midir?
Soru: Ebcet ve Cifir hesaplarının kaynakları nereye dayanıyor? Efendimiz(sallallahu aleyhi vesellem) bunlardan bahsetmiş veya faydalanmış mıdır? Yahudiler'de de bulunan harflere rakam vererek tarihler bulma olayının ebcet ve cifir hesapları ile bağlantısı var mıdır?

okumaya devam et
/ 1