isim etiketli içerikler

2
25 Ağustos 2023
Çocuğa İsim Koyma ve Ebced Hesabı
Merhaba arkadaşlar, Bu videomuzda kısaca çocuğa isim verirken nelere dikkat edilmelidir, ebced ve cifir hesabı yapılmalı mıdır konularına değiniyoruz. İstifadeye medar olmasını ümit ediyoruz. Yeni video ve programlarla karşınızda olmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız! 

 &...
okumaya devam et
7 dk.
14 Ağustos 2023
Dinimizde İsim Uyumlama Var Mıdır?
Soru: Bir insana anne ve babası tarafından verilen ismin o insana uygun olmayabileceği ve yaramayabileceği söyleniyor. O insan da bu durumda ismini değiştirmek istemiyorsa isim uyumlama yapılabileceği belirtiliyor. Bu konudaki görüşünüz nedir?
 ...
okumaya devam et
2 dk.
18 Mart 2022
Çocuğa isim verirken ebced hesabı yapmak gerekir mi?
Soru: Çocuğa isim verilirken ebced/cifir hesabı yapıldığı ve hesap tutmaz ise ismin sorun teşkil edeceği, doğum tarihine göre hesabın yapılarak çocuğa isminin verilmesi gerektiği söyleniyor. Bir kızımız olacak inşallah. Bu konunun hakikati nedir, bu söylenenlere ilişkin sahih bir kaynak v...
okumaya devam et
11 dk
06 Ocak 2021
Efendimizin ismi Kuran'da kaç defa ve nasıl geçiyor?
Değerli arkadaşlar, Kuran'da geçen 'Muhammed' lafızlarının ortak paydalarından birisi, onun 'resul' olarak işaretlediği işaretlerin gerçeğidir. Miraç kandilinde yapmış olduğumuz bu canlı yayın derslerii ayrı bir şekilde uyumluluğunu duyduk. 
okumaya devam et
/ 1